12.11.2025 10:19
11.11.2025 14:42
Podzimní sbírka potravin přinesla v Plzeňském kraji rekordní pomoc
11.11.2025 12:15
Svatý Martin dorazil na náměstí Republiky. Plzeňané ho přivítali s nadšením - FOTKY
QAP byl u toho, podívejte se na FOTKY!
Plzeňská zoo chystá novinku. Slavnostní otevření proběhne 5. května
Návštěvníci Zoologické a botanické zahrady města Plzně se mohou těšit na novinku, která bude přístupná již 5. května od 13 hodin. Je určená jen pro skutečné odvážlivce.
Na statku Lüftnerka v těchto dnech probíhá dokončení další část expozice Strašidelné sklepení. K české historii patří mytologické postavy, které všichni znají z pohádek a legend. A právě nová expozice je slovanským mytologickým postavám věnována.
Ti, kteří se nebudou bát, si budou moci prohlédnout Čerta, Moranu, Polednici, Mokoš a Hejkala, Bábu kořenářku, Pohvizda, Skřítka a Bludičku. Kromě toho se zde návštěvníci dozví spoustu zajímavých informací o využití bylin v tradiční lidovém léčitelství. Všechny mytologické postavy pocházejí z dílny Zdeňka Zajíčka.
Slavnostní otevření proběhne ve čtvrtek 5. května ve 13 hodin na Lüftnerce. "Čekají na vás Bludička se Skřítkem a kdo ví, třeba vás ten den provede i samotná babka kořenářka. Na děti čeká malé, úplně nestrašidelné překvapení. Každé dítě, které projde při oficiálním programu (mezi 13.-14. hodinou) expozicí samo, dostane originální dárek," uvedla Zoologická a botanická zahrada města Plzně.
Foto: ilustrační Zoo Plzeň
