08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
V sobotu 2. dubna můžete zajít do Zoologické zahrady v Plzni na tradiční Ptačí sobotu. Na návštěvníky tu čeká nejen naučná stezka o ptačí říši, ale také spousta soutěží o ceny, malování ptačích motivů na obličeje nebo ukázky stromolezectví.
Zoologická zahrada v Plzni zve širokou veřejnost v sobotu 2. dubna na Ptačí sobotu.
"Letos se tradiční ptačí sobota vrací programově k podobě v jaké v Zoologické a botanické zahradě města Plzně začínala v polovině prvního desetiletí tohoto století. Na prostranství před Tropickým pavilonem budou mít děti i jejich rodiče možnost si vybrat z několika soutěží o ceny, nebude zde chybět malování ptačích motivů na obličeje a ornitologie v praxi," prozradil František Hykeš z plzeňské ZOO a dodal, že mnoho zajímavého z ptačí říše se také dozvědí účastníci naučné stezky. "Odbornější pohled na tuto část přírody poskytne panel o ohrožení a ochraně ptačích druhů v Plzeňském kraji. Nejzajímavější částí programu, který začíná v 9 hodin a potrvá do 17 hodin, budou ukázky stromolezectví nad Sukulentním skleníkem a dětská veverčí lanovka za lískovými oříšky tamtéž."
Ptačí sobota je příspěvkem pořadatelů – Sdružení IRIS a Zoologické a botanické zahrady města Plzně – ke Dni ptactva, který připadá každoročně na 1. dubna.
Návštěvníci Ptačí soboty si mohou též prohlédnout výstavu ptačích budek, která ukazuje jak mají i nemají vypadat a do Plzně ji zapůjčila pražská botanická zahrada. K vidění bude před Tropickým pavilonem do 10. dubna.