08.12.2025 10:00
Chcete knížku pod stromeček? Vyhrajte nejnovější detektivku Václava Křivance!
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
07.12.2025 9:15
V sobotu 23. března je připraven bohatý program pro děti i dospělé v plzeňské zoologické zahradě. Bude se zde otevírat za asistence vodníka Česká řeka a nebudou chybět ani soutěže a tvůrčí dílny.
V sobotu 23. března přivítá plzeňská zoologická a botanická zahrada jaro. Vítání jara je zde tradičně spojeno s otevíráním Český řeky, kterého se ujme odborník ze všech nejpovolanější – vodník.
Že neznáte Českou řeku? Tato po Mži, Radbuze, Úhlavě, Úslavě a Berounce šestá plzeňská řeka se nachází pod statkem Lüftnerka a od podzimu 2008 přibližuje návštěvníkům vodní život v českých řekách a rybnících.
Vodník a další pohádkové bytosti zpříjemní sobotní den dětem i dospělým, kteří do ZOO zavítají.
Děti si mohou porovnat své vědomosti o vodním světě se skutečností při procházce po soutěžní naučné stezce.
Připraveny budou i další soutěže v malování hrníčků pro vodníkovy dušičky a chybět nebudou ani tvůrčí dílny.
Program potrvá od 10.00 do 16.00 hodin a nositelé rybích jmen budou mít po celý den do areálu zahrady zvýhodněné vstupné.