18.11.2025 14:57
18.11.2025 11:34 18.11.2025 12:36
V Plané došlo ke střetu náklaďáku s osobou, na místo letěl vrtulník
17.11.2025 15:21
Nehoda se odstraňuje na I/27 v Alžbětíně.
Další nehoda je v Lidické ulici v Dobřanech.
Plzeňské farmářské trhy lákají milovníky dobrého jídla také v létě - FOTKY
Plzeňské farmářské trhy pokračují také o letních prázdninách. V sobotu 18. července se na plzeňské náměstí sjelo na padesát farmářů, zelinářů, pekařů a výrobců lahůdek.
Také o letních prázdninách směřují stovky Plzeňanů na náměstí Republiky, kde probíhají Plzeňské farmářské trhy. Na padesát farmářů, pekařů, uzenářů a výrobců lahůdek zaplnilo náměstí také v sobotu 18. července.
V letošním roce se Plzeňské farmářské trhy uskutečnily již po jedenácté. Start farmářských trhů byl tradičně v osm hodin a konec úderem poledne.
Na Plzeňských farmářských trzích si mohli milovníci fajnového jídla nakoupit například za studena lisované oleje a ochucené bezlepkové mouky. Poprvé se na trzích objevila plzeňská výrobna Dědolej. Paní Šmondrková dovezla úžasnou čokoládu a vlastní zmrzlinu, která v parnu sobotního dne přišla návštěvníkům trhů vhod.
Trh byl plný zeleniny, ovoce, paní Macháčková dovezla džemy, sirupy i pečené čaje, Sandra Černá přijela se svými sušenými rajčaty a pesty a prodávaly se také bylinky od vyhlášeného pěstitele bylinek pana Fröhlicha z Písku.
"Nakoupila jsem zeleninu, to je taková moje tradice, je taky pěkná, čerstvá. V supermarketech člověk nikdy neví, čím je to vyhnané, ale tady rajčata chutnají opravdu jako rajčata," pochvalovala si paní Věra z Plzně, která odcházela z trhů s plným košíkem dobrot.
Další trhy v pořadí se uskuteční v sobotu 1. srpna.


















