03.08.2025 18:18
03.08.2025 16:39
V pondělí 4. srpna se vrací doprava na křižovatku U Jána v Plzni
02.08.2025 16:43
V Plzni se odstraňují dvě nehody, další nehoda je na Klatovsku
Na Karlovarské se střetla dvě auta, další nehoda je na Koterovské. Záchranné složky zasahují také u Měčína, kde havarovalo osobní vozidlo
Pouťová sezóna je tady! Otevře ji pouť v Úhercích na Plzeňsku
Jaro přichází a s ním i sezóna poutí. Už v tomto týdnu je na programu pouť v Úhercích na Plzeňsku, která tradičně koloběh poutí v kraji otevírá.

S postupným příchodem jara začíná v regionu tradičně sezóna poutí. Jako už celou řádku let ji odstartuje údajně nejstarší pouť v Plzeňském kraji. Obec Úherce hostí pouť o víkendu 24. a 25. března.
Pouť v Úhercích je už celou řádku let vyhlášená jako jedna z nějvětších poutí v regionu a jinak tomu nebude ani letos. Tradičně do obce dorazí tisíce lidí. Jako obvykle se návštěvníci mohou těšit na desítky nejrůznějších atrakcí, střelnic a chybět nebude ani občerstvení včetně klasických koláčů, které k poutím neodmyslitelně patří.
Pokud by ovšem návštěvníci neměli vzrušení během dne dost, mohou večer vyrazit na "pouťovej bigbít". Od 21 hodin zahraje v Úhercích plzeňská kapela KOHN.
Naplno se sezóna poutí rozjede během dubna. Mezi prvními se odehraje pouťové veselí například ve Vejprnicích na Plzeňsku, v Černošíne na Tachovsku nebo ve Strážově na Klatovsku, a sice 28. a 29. dubna. V dubnu dojde také na největší pouť v kraji, a to na pouť u svatého Jiří na Doubravce v Plzni, která bude probíhat od 13. do 22. dubna.
FOTO: ilustrační