07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Oživenou prohlídkou Plzně si můžete zpestřit neděli. Nepravidelně se budou v královském městě konat až do září. Nejbližší možnost máte už v neděli 6. června!
Chcete si užít zajímavou neděli? Vezměte děti, babičku, dědečka i kamarády a vydejte se na procházku Plzní, ovšem pěkně proti směru hodinových ručiček a o několik století zpět!
Město Plzeň připravilo na několik neděli v turistické sezoně Oživené prohlídky Plzně, při kterých zažijete například návštěvu císaře Rudolfa II., ve vědecké knihovně se ocitnete v 18. století, kdy byla budova klášterem dominikánek a v hotelu Slovan Vám pravý vídeňský valčík zatančí císař Franz Josef se císařovnou Sissi. Připraveno je pro Vás ale při oživených prohlídkách překvapení mnohem více a chybět nebude ani občerstvení zahrnuté do ceny vstupného. To je pro dospělé 200 korun, pro děti od 3 do 15 let 130 korun.
Prohlídka začíná vždy v 15 hodin před Národopisným muzeem na náměstí Republiky a trvá kolem tří hodin. Vstupenky je nutné si rezervovat nejméně týden předem na webu www.plzenskavstupenka.cz nebo na telefonním čísle 608 524 113, kde je možné dohodnout i jiný termín prohlídky pro skupinu lidí. Termíny běžných prohlídek jsou 6. a 27. června, 11. a 25. července, 8. a 22. srpna a 12. a 19. září.
A pozor! Celou oživenou prohlídkou Vás doprovodí také kočí Matěj s kočárem taženým koňmi, na kterém se mohou děti svézt!