31.05.2025 20:06
Na Plzeňsku proběhla jízda historických vozidel
Podívejte se na fotky
31.05.2025 20:06
Podívejte se na fotky
31.05.2025 13:28
31.05.2025 8:40 31.05.2025 11:53
Ve čtvrtek 9. června proběhne v Borském parku v Plzni akce centrálního obvodu, která bude především pro pejskaře. Psí den navštíví veterinář ale také herec a kaskadér Zdeněk Srstka, který provází pořadem Chcete mě? a vybere Nej psa obvodu.
Zajímavé odpoledne s názvem Psí den pro všechny milovníky i majitele psů pořádá centrální obvod Plzeň 3. Už ve čtvrtek 9. června přijedou do Borského parku zástupci ´psích služeb´, veterinář a Zdeněk Srstka, průvodce pořadu Chcete mě?, který vybere Nej psa obvodu.
Psího odpoledne se zúčastní také známý herec a moderátor Zdeněk Srstka. Jeho úkolem bude společně s vedením Městského obvodu Plzeň 3 vybrat toho Nej psa. Kromě poradenství, ukázek a zajímavostí ze světa pejsků si návštěvníci odnesou i drobné dárky. Psí den začíná v Borském parku v 15 hodin a skončí zhruba o dvě hodiny později.
"Městská policie předvede práci psovodů, prezentovat se zde bude plzeňský útulek, psí salón, hotel i obchod s psími oblečky," vyjmenoval starosta centrálního obvodu Plzeň 3 Jiří Strobach. "Zajímavou službou bude určitě veterinární dozor, který bude zájemcům jejich psy zdarma prohlížet."
Psího setkání se kromě majitelů pejsků samozřejmě mohou zúčastnit i lidé bez nich, protože v doprovodném programu si na své přijde každý.
"Prostřednictvím této zábavné akce bychom chtěli oslovit především všechny majitele psů. Lidé si stěžují na nepořádek, výkaly na trávnících a dětských pískovištích. To je samozřejmě problém, který neustále řešíme. Ale není to jen o tom, že obvod vše uklidí, začít se musí mnohem dříve – u osvěty, podpory těch slušných a odsouzení těch lhostejných majitelů pejsků. Uklízet po svých psech by měli všichni pejskaři," řekl místostarosta třetího plzeňského obvodu Radislav Neubauer.