Slavnosti kaše v Horažďovicích

23.06.2010 12:38

Poslední víkend v červnu 25. – 27. června se v Horažďovicích konají Slavnosti kaše. Slavnosti se konají na počest šťastného obléhání města a připomenutí výročí úmrtí Rudolfa Habsburského, jenž při tomto obléhání zemřel. Připraveno je divadelní představení na pátek i bohatý program na sobotu. Neváhejte, počasí má být příznivé.

Horazdovice I

O posledním červnovém víkendu budou probíhat v Horažďovicích Slavnosti kaše. Slavnosti se konají na počest šťastného obléhání města a připomenutí výročí úmrtí Rudolfa Habsburského, který při tomto obléhání zemřel.

Začíná se už v pátek a to divadelní hrou Doba kamenná. V sobotu se o přiblížení atmosféry doby postarají skupiny historického šermu, středověké hudby, tance a různá představení. Bude zde i Mistr Kat, který předvede své umění, dále střelba z luku, kuše, běh v drátěné košili, zvědaví pštrosi a mnoho dalších lákadel.

Horažďovické náměstí se během slavností promění v dobový řemeslný trh, kde si můžete vyzkoušet různá řemesla. Také bude soutěž o nejlepší uvařenou kaši na rynku, kdy se zde kaše vaří a návštěvníci ochutnávají. Pak bodují jednotlivá soutěžní družstva. Dále se na náměstí odehraje kašová bitva. "Pro bitvu je připravena velká káď kaše. Také si můžete vyzkoušet další soutěž  a to je o největšího jedlíka kaše," uvedla Jitka Chalupná z Odboru památkové péče, školství a kultury MěÚ Horažďovice. "V průběhu dne se hrají divadelní a loutková představení pro děti, odpoledne divadelní kabaret,babypunk, pro věkovou kategorii 0-80 let Kašpárek v rohlíku I a večer jeho pokračování Kašpárek v rohlíku II., dále koncert skupiny Hromosvod a velká ohňová show," láká dále Chalupná.

Slavnosti pokračují v neděli komorním koncertem pěveckého spolku Prácheň. Více podrobností najdete na www.sumavanet.cz/horazdovice.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima