03.08.2025 18:18
03.08.2025 16:39
V pondělí 4. srpna se vrací doprava na křižovatku U Jána v Plzni
02.08.2025 16:43
V Plzni se odstraňují dvě nehody, další nehoda je na Klatovsku
Na Karlovarské se střetla dvě auta, další nehoda je na Koterovské. Záchranné složky zasahují také u Měčína, kde havarovalo osobní vozidlo
Studenti vyrazili s rektorem pivo! Slaví se 25 let ZČU - FOTKY
Zhruba tisícovka studentů vyrazila s rektorem Západočeské univerzity v Plzni, která letos slaví 25 let od založení, na pivo a kus řeči na nádvoří Plzeňského Prazdroje.
Speciální posezení, které je součástí celoročních oslav, připravil spolu s univerzitou Plzeňský Prazdroj v prostorách horního nádvoří pivovaru. A pivem to rozhodně neskončilo, následovala další party.
"Možnost připít si a neformálně podiskutovat s rektorem Miroslavem Holečkem, který se na chvíli osobně postavil i za pípu, využila téměř tisícovka studentů. Akci doprovodil koncert studentských kapel a několik soutěží, například v držení tupláků či ve skládání a válení soudků. Na program v pivovaru navázala afterparty v Papírně," říká k akci mluvčí univerzita Kamila Kolářová. Na čepu byla navíc speciální várka jedenáctistupňového ležáku, u jejíhož založení rektor samozřejmě nechyběl.
Oslavy 25 let uniferzity dál pokračují. Už 19. říjnu se chystá speciální koncert v DEPO2015, kde studentům zahraje Dan Bárta & Illustratosphere. Další podrobnosti k oslavám najdete zde.
Foto: Matěj Veselý, ZČU