16.07.2025 13:22
16.07.2025 12:05
V Klatovech se při rekonstrukci silnice našlo torzo letecké pumy - FOTO
16.07.2025 10:11
U Makra nestíhají. Vedení města Plzně kritizuje pomalé tempo prací i odklad dokončení
Světovaření začne v areálu Světovaru v Plzni
Velká akce s názvem Světovaření se chystá v areálu bývalého pivovaru Světovar v Plzni. Světovaření nabídne od 30. srpna do 7. září bohatý program výstav a workshopů. Chybět nebude ani koncert Plzeňské filharmonie.
Areál bývalého pivovaru Světovar na Slovanech v Plzni bude od pondělka 30. srpna do 7. září poutat vaši pozornost akcí Světovaření. Denně od 14 hodin zde bude připraven bohatý program na výstavy, workshopy ale i divadlo a koncerty.
"Chceme ukázat veřejnosti, že prostory pivovaru jsou využitelní i jinak a to na kulturní vyžití," řekla náměstkyně primátora Marcela Krejsová.
Co všechno uvidíte a čeho se můžete účastnit?
*tvůrčí pobyt a výstava výtvarníků – prostorová tvorba, malba
*videoart – instalace absolventů ateliéru multimédií ÚUD Plzeň
*výstava světelných objektů studentů SSUŠ Zámeček pod pedagogickým vedením Báry Šindelářové
*výstava návrhů veřejné jednokolové urbanisticko architektonické soutěže na řešení prostoru Světovar – 30. 8. v 17:00 vernisáž, výstava potrvá do 19. září
*výstava Sladíme Evropu aneb evropské mapy – ženy očima bratří Formanů
*denně v 16 hod. projekce dokumentárních filmů festivalu o lidských právech Jeden svět
Dále je pro vás připraven taneční workshop, kavárna a čajovna, divadlo i koncert Plzeňské filharmonie.
Více na stránkách Světovaření.