Techmania se prezentovala na největší evropské soutěži pro mladé vědce

24.09.2013 21:45

Ve dnech 21. – 23. září se plzeňské science center Techmania představilo na největší evropské soutěži pro mladé vědce, EUCYS. Sem zavítali Techmaniaci společně s žáky Integrované střední školy živnostenské z Plzně.

IMG_0005
IMG_0001IMG_0003IMG_0004IMG_0005IMG_0006IMG_0007IMG_0008IMG_0009IMG_0016IMG_0017

Plzeňské science center Techmania se od 21. do 23. září prezentovalo v rámci 25. ročníku mezinárodní soutěže pro mladé vědce EUCYS, kterou v letošním roce hostila Akademie věd v Praze.

Techmania zde však neprezentovala pouze své aktivity, nýbrž představila originální nápady plzeňských žáků. Českému i mezinárodnímu publiku tak ukázala, jak lze propojit kreativní sektor a vědu, a to podle představ, s nimiž přišli žáci Integrované střední školy živnostenské z Plzně.

Tito žáci na prestižní evropskou soutěžní přehlídku přivezli workshop a výstavu o tom, jak navrhovat, vytvářet a v praxi využívat tzv. inteligentní oděvy.

"V rámci soutěže Věda v novém kabátě, kterou Techmania před časem vyhlásila, hledáme nápady, jak vyrobit oblečení z netypických materiálů. Cílem je rovněž začleňovat do oděvů technické komponenty nebo interaktivní prvky tak, abychom navrhli třeba svítící rukavice nebo hřející kalhoty," uvedla k netradičnímu projektu projektová manažerka Martina Fryčová.

Plzeňané se prestižní celoevropské soutěže zúčastnili díky zapojení Techmanie do mezinárodního projektu KiiCS (Knowledge Incubation in Innovation And Creation for Science), jehož náplní je spolupráce mezi kreativním sektorem a vědou.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus 15 let_