Tradiční řemesla si mohly děti i dospělí vyzkoušet na statku Bernard - FOTKY

17.05.2015 18:34

Statek Bernard je místem, kam stojí za to vypravit se na výlet. V sobotu 16. května zde probíhaly tradiční řemeslné trhy s doprovodným programem.

DSC_0827
DSC_0824DSC_0825DSC_0826DSC_0827DSC_0828DSC_0829DSC_0830DSC_0831DSC_0832DSC_0833DSC_0834DSC_0840DSC_0846DSC_0850DSC_0857DSC_0862

V sobotu 16. května se na statku Bernard v Královském Poříčí konaly stylové trhy s desítkami řemeslníků, dílničkami pro děti a bohatým programem.

Statek Bernard v Královském Poříčí leží uprostřed světoznámého lázeňského trojúhelníku, pouhých 10 minut autem od Karlových Varů. Najdete zde Centrum tradičních řemesel a zábavně naučné centrum řeky Ohře.

Po celý den zde byly pro děti připraveny řemeslné dílničky, v nichž si mohli malí i velcí vyzkoušet svou zručnost a odnést si vlastnoručně vyrobený suvenýr na památku.

Skřítek Kapík si pro dětské návštěvníky připravil celé pásmo soutěžních stanovišť, a tak děti chodily a získávaly razítka za splněné úkoly.

Ochutnat bylo možné tradiční dobroty, řemeslný jarmark nabídl řadu produktů od medu, přes bylinky až po doplňky pro ženy.

"Jsme rodinná firmička, jejíž členové žijí, pracují a byliny sami používají v srdci Krušných hor. Byliny sbíráme v celém rozsahu našeho sortimentu výrobků, ručně je třídíme a připravujeme k dalšímu zpracování - zásadně a výhradně bez extraktů, konzervantů, koncentrátů, barviv, stimulantů, éček a umělých aditiv," prozradila nám sympatická paní Katka u stánku Krušnohorské Apatyky, k níž si přítomní chodili nejen pro masti, oleje, čaje a další produkty, ale také pro rady.

Přítomní mohli obdivovat zvířátka ze statku, poučit se v Centru řeky Ohře, pokochat se výstavou Devatero výtvarných technik bavit se tancem a divadlem.

Na statek Bernard se můžete vypravit kdykoli, nejen v rámci probíhajících trhů. Cesta z Plzně sem trvá něco málo přes hodinu.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima