20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Turisté zvou na Přechod Haltravy
V sobotu 11. září se na Domažlicku koná tradiční turistická akce Přechod Haltravy - memoriál Jaroslava Danzera. Na 28. ročník oblíbené akce zvou turisté širokou veřejnost.
Již po osmadvacáté se na Domažlicku v sobotu 11. září koná oblíbená turistická akce Přechod Haltravy - memoriál Jaroslava Danzera.
Přechodu Haltravy se může zúčastnit každý, nejen členové pořádající Odboru Klubu českých turistů Bolevec Plzeň. Trasy povedou zajímavými místy Českého lesa a Chodska, zavítáte například na haltravský hřeben nebo na nejvyšší vrchol Českého lesa, Čerchov, který dosahuje výšky 1042 metrů nad mořem. Na Čerchově můžete navštívit rozhlednu Kurzova věž.
Start tras dlouhých 9, 14, 21, 23 a 30 kilometrů je mezi 7. a 11. hodinou v Klenčí pod Čerchovem v Masarykově základní škole. Na trasy dlouhé 20 a 30 kilometrů se pak můžete vydat také z České Kubice, a to mezi 8:45 a 11. hodinou od nádraží.
Cíl všech tras je v Klenčí pod Čerchovem, opět v Masarykově základní škole, kde obdrží každý účastník pamětní list a samolepku.
Více, včetně podrobného popisu tras, najdete na propozice.kct.sweb.cz/haltrava.pdf.