16.07.2025 12:05
16.07.2025 10:11
U Makra nestíhají. Vedení města Plzně kritizuje pomalé tempo prací i odklad dokončení
15.07.2025 18:29
Provoz na železniční trati Praha - Beroun byl přerušen, na koleje spadl strom
V Domažlicích můžete navštívit výstavu mikrofotografií
Unikátní výstava mikrofotografií mořských korýšů je k vidění v Domažlicích. V prostorách městského úřadu ji můžete navštívit do pátku 17. února!
Zajímavá a unikátní výstava mikrotografií "SEM! Crustaceana", kterou v prostorách městského úřadu ve vstupní hale Komerční banky v Domažlicicích pořádá Environmentální informační centrum Domažlice, představuje mořské korýše.
Výstava mikrofotgrafií představuje svět roztodivných korýšů pod drobnohledem Petra Jana Juračky. "Výstava mikrofotografií Petra Jana Juračky Vás zavede do světa rozličných korýšů z pohledu elektronového mikroskopu. Na 20 velkoformátových fotografiích uvidíte běžné perloočky, svijonožce, lasturnatky, škeblovky, různonožce nebo poustevníčky, ale i korýše parazitické nebo endemické zástupce nedávno objeveného řádu Mictacea z Bermudských zatopených jeskyní," informuje IC Envic s tím, že preparáty byly získány ze sbírek Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a jednotlivě také od různých taxonomů korýšů a některé pocházejí ze sbírek Národního muzea v Praze, kde na svůj okamžik čekaly i přes 100 let! "Autor Petr Jan Juračka je biologem a fotografem v jedné osobě."
Výstavu si v následujících týdnech budete moci prohlédnout také v Horšovském Týně, obě proběhnou v rámci projektu ENVIC (Síť environmentálních informačních, vzdělávacích a poradenských center Plzeňského kraje), který byl podpořen Státním fondem životního prostředí, Ministerstvem životního prostředí a Plzeňským krajem.
Výstavu v Domažlicích můžete navštívit do pátku 17. února v provozní době KB.