07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Muzeum loutek v Plzni bude mít od čtvrtka 28. července Kinetický dvorek. Po celý rok tu najdete sochy a objekty, které můžete rozhýbat!
Kinetický dvorek bude na dvoře Muzea loutek v Plzni slavnostně otevřen ve čtvrtek 28. července v 17 hodin.
Na dvorku Muzea loutek v historickém centru Plzně vzniklo během sochařského sympozia místo, po jehož objevení se návštěvník bude cítit jako v Alence v říši divů.
"Zadání sympozia bylo jednoduché – exteriérové volné plastiky, které budou uměleckým vyjádřením jednotlivých umělců inspirovaných loutkou a loutkářstvím, a které zároveň budou ´komunikovat´ s dětmi a umožní jim se na vlastní smysly seznámit s uměleckými díly," vysvětlila mluvčí Západočeského muzea v Plzni Romana Němečeková s tím, že vybraní umělci, Elen Kudrová, Eliška Majerová, Lucie Nepasická, Vladimír Sosna a Jiří Špinka, se inspirovali muzeem a vytvořili díla, jejichž společným znakem je pohyb. Konzultantem jejich projektu byl Prof. Ak. Soch. Vratislav Karel Novák, který je například autorem Stroje času (kyvadla) na Letné. Každý z objektů lze rozhýbat, dotýkat se jich není tedy zakázáno, ale naopak doporučeno!
Projekt vznikl za podpory Plzeňského kraje a Magistrátu města Plzně a má ambici stát se novým turistickým cílem Plzně a novou formou výtvarného počinu v historickém centru Plzně. "Objekty budou na dvorku přesně rok do 27. července 2012. Vstup je zdarma!" dodala Němečeková.