08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Tradiční Svaoprokopská pouť a Dřevorubecké slavnosti se konají na Domažlicku v Peci pod Čerchovem. Program trvá až do neděle 7. července.
V Peci pod Čerchovem na Domažlicku probíhají právě tento víkend od dnešního dne až do neděle 7. července Dřevorubecké slavnosti. Spojené jsou i se Svatoprokopskou poutí, která se slaví pravidelně první červencový víkend. Akce je každoročně hojně navštěvována.
Připraveny jsou i letos soutěže dřevorubců a tažný koní, poutní mše, taneční zábava a nechybí ani pouťové atrakce pro děti. Ještě zítra můžete vidět v rámci akce i ukázky starých řemesel. Závod tažných koní v přibližování dřeva je na programu v sobotu, poutní mše v dřevorubecké kapli sv.Prokopa se uskuteční v neděli.
Informace o akci najdete na www.pecpodcerchovem.cz
Foto:www.pecpodcerchovem.cz