14.07.2025 17:37
14.07.2025 13:08
Barevné kroje, tanec i tradice. Klatovy žily folklorem – FOTKY
14.07.2025 8:46
Plzeň zaplavily Corvetty. Podívejte se na FOTKY z mezinárodního srazu
V plzeňské ZOO se rozloučili s prázdninami
V sobotu 25. srpna se plzeňská ZOO nejen rozloučila s prázdninami společně s dětskými návštěvníky, ale nedaleko statku Lüftnerka také opět ožila pravěká vesnice. Prohlédněte si fotografie.
Sobota 25. srpna patřila v plzeňské ZOO loučení s prázdninami a návratu do pravěku.
Od 10.00 hodin se scházely děti před tropickým pavilonem, kde na ně čekal veselý klaun se sladkou studenou odměnou v podobě nanuka. Děti se tak bavily zpěvem nebo vystřihováním a to společně se svými rodiči.
Ti zvídavější a neposednější se mohli vydat na naučnou stezku, kde na ně na několika zastaveních čekaly soutěžní úkoly.
"Do ZOO chodíme s dětmi často, je hezké, že se snaží připravovat program pro děti, je to vždycky takové milé zpestření," pochvalovala si paní Věra z Plzně, jejíž dcera Nikolka si krátila chvíli vystřihováním.
To u statku Lüftnerka opět ožila pravěká vesnice. Vyzkoušet jste si zde mohli výrobu keramiky nebo rozdělávání ohně, které lákalo především děti.
V letošním roce se jednalo již o šestý oživený víkend, který návštěvníkům plzeňské ZOO přibližoval život pravěku a raném středověku. Tentokráte se návštěvníci blíže seznámili s materiálem, který je pro archeology klíčovým svědkem dávných dob, tedy keramikou.
Návštěvníkům s hlubším zájmem o historii byli opět k dispozici odborní průvodci, informační materiály a vzorník nejčastějších druhů archeologických nálezů.
"Byli jsme tady naposledy loni, ale oživenou vesnici vidíme poprvé, je to určitě pěkný nápad. Hlavně to není expozice jako každá jiná, tady si mohou děcka i ledacos vyzkoušet," pochvalovala si pravěkou vesnici paní Květa z Klatov.