31.05.2025 20:06
Na Plzeňsku proběhla jízda historických vozidel
Podívejte se na fotky
31.05.2025 20:06
Podívejte se na fotky
31.05.2025 13:28
31.05.2025 8:40 31.05.2025 11:53
I v sobotu 18. prosince pokračuje v plzeňské Zoologické a botanické zahradě adventní program. Tentokrát tu uvidíte v premiéře tradiční betlém v podání plzeňského divadelního souboru Sebranka pod vedením pana Zdislava Prince. Představení tu bude mít premiéru.
Tradiční betlém bude i letos v čase adventním v plzeňské Zoologické zahradě. V sobotu 18. prosince od 15 hodin tu začíná tradiční adventní program na statku Lüftnerka.
Od 15 hodin se zde uskuteční tradiční betlém, letos v podání plzeňského divadelního souboru Sebranka pod vedením pana Zdislava Prince. "Představení je komponováno přímo pro místo svého konání a v sobotu zde bude mít premiéru," upřesňuje mluvčí Zoo František Hykeš. "Pořádání živých betlémů na Lüftnerce má počátek v roce 2001, kdy byla před koncem roku slavnostně otevřena první zrekonstruovaná část tohoto významného historického plzeňského statku," dodává.
Od té doby se při realizaci betlémů vystřídalo několik formací, například herci z Divadla J. K. Tyla, divadelní ochotníci z Dýšiny, Pěvecké uskupení dobřanských učitelů PUDU či skupina ochotníků ze Starého Plzence. Jejich živý betlém měl na statku premiéru v roce 2007 a pro velký ohlas se opakoval ještě v roce následujícím. "V loňském roce nastala v pořádání živých betlémů mezera způsobená velmi mrazivým počasím," konstatoval Hykeš.