08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Širokou škálu zajímavých aktivit nabídl veřejnosti Veletrh volnočasových aktivit, který proběhl v Plzni vůbec poprvé. Nechyběli hosté jako Lucie Křížková, Bára Zemanová nebo Miloš Novotný.
Projekt, jehož hlavní myšlenkou je ukázat veřejnosti širokou nabídku volnočasových aktivit v jeden den a na jednom místě. To je Veletrh volnočasových aktivit, který se uskutečnil poprvé v Plzni a který byl zařazen do programu projektu Plzeň 2015.
Místem konání se stal areál Domu dětí a mládeže Talent, který se nachází v Krašovské ulici v Plzni na Bolevci. Na veletrh se mohly přihlásit všechny organizace zabývající se volným časem. Prostor dostaly oblasti jako sport, hudba, tanec, umění, věda, technika a mnoho dalších.
Celý den byl zpestřen bohatým programem, který probíhal na dvou pódiích. Akci doprovázeli moderátoři Zbyněk Janíček a Michal Místy a jako hosté se představili třeba modelka a moderátorka Lucie Křížková či zpěváci Bára Zemanová, Miloš Novotný, Marek Černoch a Petr Kutheil. Veletrhu se osobně zúčastnil i první náměstek primátora města Plzně Martin Baxa. Dále také vystoupily i přední plzeňské taneční skupiny Storm Ballet, Afresh Dance Community, B-original a Dance Company Twin. Pro děti pak přímo na místě byla připravena spousta atrakcí, jako skákací hrad, trampolíny a různé sportovní i jiné hry, kde se soutěžilo třeba i o lístky do zábavných parků a dětských center v Plzni.
Do veletrhu se zapojilo celkem 34 organizací a více než 500 lidí, z nichž zhruba polovinu tvořili návštěvníci, zbytek pak vystupující. První ročník ukázal, jak moc silná je v Plzni oblast volného času a jaký potenciál v sobě skrývá.
FOTO: Michal Křížek