14.12.2025 16:10
12.12.2025 15:20
Vydří křtiny v plzeňské zoo. Seznamte se s Matyld ou a Klotyldou – FOTKY
12.12.2025 13:49
Karlovarská jako závodní dráha. Mladík jel víc než dvojnásobek limitu
Víno, muzika a dobrá nálada. V Bolevci se konalo vinobraní - FOTKY
Jubilejní desátý ročník Boleveckého vinobraní se nesl ve znamení skvělé nálady, plných skleniček dobrého vína a bohatého programu. Návštěvníci si o víkendu na návsi i u statku U Matoušů užili ochutnávky desítek vín, hudební vystoupení i zábavu pro děti. Podívejte se na FOTKY.
Desátý ročník Boleveckého vinobraní, který se konal 5. a 6. září na Bolevecké návsi, přilákal stovky lidí. Návštěvníci si užívali příjemnou atmosféru, ochutnávky českých i moravských vín a bohatý doprovodný program.
Páteční večer patřil kapelám Yaxetopeesche a legendárnímu folkrockovému souboru Fleret, který zahrál spolu se Zuzanou Šulákovou, dcerou známé valašské zpěvačky Jarmily Šulákové.

Sobota pak pokračovala v duchu cimbálové muziky – návštěvníci si vychutnali hned několik bloků vystoupení Cimbálové muziky Galán z Podluží na Hodonínsku. Nechyběla ani plzeňská kapela Nixies.
Na návsi nechyběli vinaři, kteří přivezli k ochutnání přes osmdesát druhů vín. K vínu patřilo i dobré jídlo, k ochutnání bylo od uzenin a sýrů přes domácí koláče až po sirupy a marmelády. Pro děti byly připravené tvořivé dílny, lisování vína nebo zdobení perníčků.

Atmosféru obou dnů Boleveckého vinobraní zachytil svým objektivem fotograf QAPu Milan Svoboda. Podívejte se do fotogalerie!
Foto Milan Svoboda



















































