11.08.2025 15:10
11.08.2025 14:47
Zápas Viktorky s Glasgow Rangers přinese do Plzně přísná policejní opatření
11.08.2025 13:15 11.08.2025 14:00
Pozor na dopravní nehodu u Všerub - FOTKY
Složky IZS zasahují na komunikaci 20/I v úseku od Nové Hospody ke křižovatce na Hunčice. Komunikace je uzavřena.
Západočeši míří na vánoční nákupy do Německa
Na hranice to máme coby kamenem dohodil, a tak se nelze divit, že stále více Západočechů nakupuje před Vánocemi v Německu. Leckteré zboží je i výrazně levnější.
Cílem vánočních nákupů Západočechů bývá nejčastěji blízký Weiden nebo Cham. Pro atmosféru Vánoc zase Češi míří do Regensburgu nebo vzdálenějšího Norimberka. Zdejší vánoční trhy jsou vyhlášené.
Trhy v Norimberku na náměstí Hauptmarkt trvají až do Štědrého dne. Více než 180 stánků nabízí bavorské speciality, vyhlášené norimberské perníčky, biskupské chlebíčky, pražené mandle a kaštany, svařák, klobásky a samozřejmě zboží různého druhu. Atmosféru Vánoc tu dotváří historický poštovní vůz tažený koňmi.
Také v blízkém Weidenu je v těchto dnech slyšet v obchodních domech čeština. Češi sem jezdí nakupovat vše od potravin, přes oblečení až po elektroniku. Levnější je tu celá řada potravin a potom samozřejmě zboží ve slevách. Za výhodné ceny můžete mít například oblečení či hračky. I když pravé žně přijdou až po Vánocích, kdy začne v Německu velký výprodej. Také ve Weidenu můžete navštívit vánoční trhy na náměstí. Seženete tu hlavně vánoční zboží, ozdoby a dobroty. Po celé dny tu voní svařák a bavorské klobásy.
Na trhy do Regensburgu se můžete vydat až do 23. prosince. Tady probíhá i kulturní program. Každý den tu vystupuje chlapecký chrámový sbor.
Na trzích se zabaví také děti. Barevný kolotoč jako z pohádky najdete v předvánočním čase v téměř každém větším městě v Německu.
FOTO: Vánoční trhy Weiden
Oblíbeným cílem hlavně Severočechů bývají Drážďany. Jezdí se sem dokonce i vlakem. Kdo znal Drážďany v dobách východního Německa, nebude věřit svým očím. Drážďany nabízí moderní obchodní centra plná značkových věcí, a to většinou levnější než v Čechách. Až do Vánoc tu probíhají Adventní trhy, které jsou denně otevřené až do nočních hodin.