Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Debatu o cestovním ruchu ovlivnil koronavirus. Ztráty půjdou do desítek miliard

11.03.2020 8:26

S cílem zhodnotit loňskou rekordní turistickou sezonu uspořádala organizace Plzeň – TURISMUS výroční setkání aktéru v cestovním ruchu. Akci výrazně ovlivnila situace kolem koronaviru.

1
11

Jednání odborníků na turistický ruch v úterý 11. března výrazně ovlivnila situace kolem koronaviru a s ní související opatření, která vláda oznámila v průběhu setkaní.  Na osm desítek zástupců z řad provozovatelů hotelů, turistických cílů, služeb, odborníků a dalších partnerů z oblasticestovního ruchu přivítal první náměstek primátora Roman Zarzycký.

 "Rád bych vám poděkoval za to, co jste pro rozvoj cestovního ruchu v Plzni v uplynulém roce udělali. Bohužel je již zřejmé, že současná situace letošní turistickou sezónu zásadně ovlivní. Avšak pevně věřím, že se nám společně podaří najít cestu jak minimalizovat škody a ve správné chvíli turismus znovu nastartovat tak, aby se celý segment v co nejkratší době zotavil,“ uvedl Roman Zarzycký.

V úvodu představila ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká účastníkům rozvojové projekty západočeské metropole v turisticky atraktivních lokalitách. Zástupci organizace Plzeň – TURISMUS zhodnotili uplynulou  sezonu z pohledu návštěvnosti města, shrnuli své aktivity a přiblížili plány pro tento rok. Následovalo představení programu největší letošní městské události - výročních Slavností svobody.  Blok uzavřela vedoucí krajského oddělení cestovního ruchu Ilona Šnebergerová , která představila aktivity kraje a představila nový systém fungování organizací destinačního managementu v České republice.

Krizová situace se stala jedním z předních témat odpoledního workshopu určeného zástupcům provozovatelů ubytovacích kapacit a služeb v cestovním ruchu.  Ztráty v Česku v oblasti turismu a s ním spojených odvětvích se totiž podle Asociace hotelů a restaurací budou zřejmě pohybovat v řádech desítek miliard korun. "Setkání mělo sloužit ke vzájemné diskusi o možných podobách spolupráce s privátní sférou, jejích potřebách a rozvojových projektech v oblasti turismu. Společně s hoteliéry a restauratéry jsme však diskutovali i o tom, jak opatření související s šířením koronaviru ovlivní jejich podnikání a to, jak bychom mohli přispět k minimalizaci dopadů. Nicméně při závažnosti této situace a těžko odhadnutelnému vývoji je nemožné cokoliv předjímat,“ potvrdila ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS Zuzana Koubíková.

FOTO: město Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte