03.06.2025 14:36
03.06.2025 12:10
Co si přejí obyvatelé Trojky? Výsledky hlasování v participativním rozpočtu jsou tu
02.06.2025 13:10
Plzeňská teplárenská ukončila topnou sezonu
Slunečnou oblohu si dál neužijeme. Přijde výrazné ochlazení a deště
Zatímco ještě v pondělí 28. března teploty v kraji vystoupají až k 21 °C, během týdne přijde výrazné ochlazení. Teploty místy spadnou až na 4 °C a hrozí i sněžení. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Pondělí 28. března bude ještě slunečný a nadprůměrně teplý den. Teploty v kraji vystoupají na 17 až 20 °C, na horách na 14 až 17 °C. V noci z pondělí na úterý bude polojasno s postupným přibýváním oblačnosti. Nejnižší teploty klesnou na 7 až 4 °C, na horách na 5 až 2 °C.
V úterý 29. března se jasná obloha zatáhne, přes den bude oblačno až zataženo, místy se dostaví slabý občasný déšť nebo přeháňky. K večeru budou srážky četnější. Nejvyšší teploty dosáhnou 14 až 17 °C, na horách 9 až 12 °C.
Ve středu 30. března bude podobně jako v úterý zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami, večer postupně nad 800 metrů přijde sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty dosáhnou pouze 6 až 10 °C, na jihovýchodě kraje až 12 °C.
Ve čtvrtek 31. března bude zataženo až oblačno, na většině území s občasným déštěm nebo přeháňkami. Nad 800 metrů, postupně nad 500 metrů přijde sněžení nebo sněhové přeháňky. Zpočátku dne se může ojediněle vytvořit náledí. Nejvyšší teploty se přes den vyšplhají na 4 až 8 °C.
foto: ilustrační