08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Hořící kamion spustil velké hasičské manévry na jih od Plzně v obci Vstiš. Komplet vyhořel a škody jsou podle prvních odhadů 2 miliony korun. Vyšetřování dnes pokračuje!
Obří zásah několika jednotek si vyžádal hořící kamion na odstavné ploše v obci Vstiš. I přes rychlý zásah hasičů z náklaďáku moc nezbylo. Komplet vyhořel i přívěs. Škody se možná přehoupnou přes 2 miliony.
Jen skutečně s velkým štěstím se nikomu nic nestalo. Řidič ve chvíli vzniku požáru nebyl v autě.
"Kamion byl v klidu, byl odstavený. Převážel náhradní součástky do osobních aut. Oheň kompletně poničil i přívěs kamionu, " řekl QAPu řídíč důstojník operačního střediska hasičů.
Vyšetřování příčiny požáru bude dnes pokračovat. Zatím se sice nedá s jistotou říct, co oheň způsobilo. Podle aktuálních informací to vypadá, že za požárem stojí EXPLOZE.
"Pravděpodobně explodovaly spreje a čistící prostředky, které měl řidič v úložném prostoru kabiny," řekla QAPu mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.
FOTO: ilustrační