31.12.2025 23:01 01.01.2026 8:52
Silvestrovské oslavy v Plzni
Strážníci městské policie v Plzni vyjíždějí k oznámení o odpalování pyrotechniky
31.12.2025 23:01 01.01.2026 8:52
Strážníci městské policie v Plzni vyjíždějí k oznámení o odpalování pyrotechniky
01.01.2026 2:25
Havarovalo jedno osobní vozidlo, na místě jsou všechny složky IZS.
31.12.2025 13:33
Na místě zasahovalo 12 hasičských jednotek. Požár vznikl v přípravně u stájí, kde bylo uskladněné seno a sláma.
Hasiči vyjeli do areálu v Ořechové ulici v Chotěšově dnes odpoledne. V ohrožení byly stáje se zhruba stovkou kusů dobytka. Hasiči spolu se zemědělci naštěstí včas odehnali do vzdálené části budovy a venkovního výběhu.
Hořet začalo v přípravně u stájí, která slouží k uskladnění sena a slámy. Příčinou je zřejmě technická závada na sběracím stroji. Oheň se během chvilky rozšířil na střechu budovy.
"Hasičům se rychle podařilo šíření požáru zastavit, do stájí s dobytkem se oheň nedostal. Čerpací stanoviště i zřídili na dvou místech - v Chotěšově a na návsi v Kotovicích. Doprava vody přímo z obce byla značně komplikovaná kvůli probíhajícím stavebním pracím na hlavním tahu. Na regulaci dopravy v ulicích Plzeňská, Sklepní a Klášterní si vyžádal velitel zásahu policii,“ popisuje událost mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.
Krátce po půl páté odpoledne hasiči ohlásili na operační středisko, že mají požár pod kontrolou. "Od zhruba půl sedmé se jednotky začaly vracet na své základny a od sedmi hodin na místě zůstali jen místní dobrovolní hasiči společně s jednotkou dobrovolných hasičů Stod na dohlídku,“ dodává mluvčí s tím, že škody, které oheň způsobil se teprve vyčíslují.
FOTO: ilustrační