30.05.2025 11:29
30.05.2025 10:32
Klatovskou čeká proměna. Studie zahrnuje více stromů i méně aut - VIZUALIZACE
30.05.2025 8:41
Pozor, v Plzni dnes proběhne cvičení policie!
Šťastná věž ve Spáleném Poříčí zabodovala v soutěži Rozhledna roku
V klání vyhlášeném Klubem přátel rozhleden získala Šťastná věž třetí místo v konkurenci dvanácti rozhleden a vyhlídek z celé republiky.

První místo v soutěží Rozhledna roku 2019 získala Velká Deštná v Orlických horách, která získala 556 hlasů, druhý je Funpark Šibeník v Mostě se 478 hlasy, pro Šťastnou věž hlasovalo 423 lidí.
Zděná rozhledna ve Spáleném Poříčí s dřevěnou nástavbou a ocelovým schodištěm vysoká 22 metrů vznikla z nefunkčního zásobníku na piliny v bývalé továrně na nábytek.
"Tento objekt zrekonstruoval pan Lukáš Kvídera z vlastních prostředků bez jakékoliv dotace. Rozhledna je zároveň občerstvením, které využívají nejen místní, ale i cyklisté směřující do Brd. Na rozhledně se konají celoročně různé akce. Vedle je malé dětské hřiště. Naše Šťastná věž není nejvyšší, ale výhledy jsou z ní přesto nádherné,“ sdělila při vyhlášení soutěže Ivana Paseková z infocentra ve Spáleném Poříčí.
FOTO: spaleneporici.cz