30.05.2025 11:29
30.05.2025 10:32
Klatovskou čeká proměna. Studie zahrnuje více stromů i méně aut - VIZUALIZACE
30.05.2025 8:41
Pozor, v Plzni dnes proběhne cvičení policie!
V Horní Lukavici srazilo auto dělníka! Na místo letěl vrtulník - FOTO
Vážná nehoda se v neděli odehrála v Horní Lukavici na jižním Plzeňsku. Osobní auto u zastávky srazilo dělníka. Vážně zraněnému muži pomohl jeden ze svědků, záchranář, který byl momentálně mimo službu. FOTO Z MÍSTA!
Hned dvakrát musela v neděli záchranka do terénu kvůli vážným nehodám. V jednom případě došlo ke střetu dvou osobních aut u Třemošné, v Horní Lukavici pak došlo ke zranění dělníka při nehodě v místech omezení. Muže přepravil do nemocnice vrtulník s vážnými zraněními.
K nehodě na hlavním tahu v Horní Lukavici na jižním Plzeňsku došlo v odpoledních hodinách. "Při nehodě osobního auta v místech omezení byl zraněn dělník," potvrdila mluvčí policie Hana Štefflová.
Zraněný muž měl nejspíš ohromné štěstí. Jedním ze svědků nehody byl totiž zdravotník, který slouží u záchranky. "Manžel Radek dělá u záchranné služby ve Vlčicích, byl momentálně mimo službu, uslyšel ránu a běžel k místu nehody. Poskytnul tam sraženému první pomoc a pomáhal i při příjezdu záchranné služby, zhodnotil stav a nechal přivolat vrtulník Zdravotnické záchranné služby," popsala drama manželka zasahujícího muže Monika Havlíčková. Podle prvních informací měl zraněný dělník utrpět vážné zranění pánve a nejspíš i vnitřní krvácení. Řidička osobního auta utrpěla šok.
Nehodou se nadále zabývá policie. Řidiči museli v průběhu vyšetřování počítat v místech s ještě větším omezením než obvykle.
K další nehodě vyjížděla policie spolu se záchrankou kolem 17. hodin. Ke střetu dvou osobních aut došlo na hlavním tahu u Třemošné na severním Plzeňsku. "K nehodě došlo na konci obchvatu Třemošné u křižovatky na Horní Břízu. Místo bylo průjezdné," doplnila mluvčí policie s tím, že i v tomto případě došlo ke zranění. Jednoho muže převezla záchranka do nemocnice.
V obou případech se nehody měly obejít bez pozitivních zkoušek na alkohol. Policie nicméně obě kolize nadále vyšetřuje.
FOTO: Monika Havlíčková