Hala na Plzeňsku ukrývala profesionální pěstírnu marihuany

24.03.2016 7:49

Policisté na severním Plzeňsku mají na kontě další zásah v boji s drogovými kšefty. V Červeném Újezdu u Zbůchu odhalili celkem rozsáhlou pěstírnu marihuany.

71296

Podle výsledků vyšetřování se v hale v obci pěstovala marihuana minimálně od konce loňského roku. Jen za zhruba čtvrt roku stihl "podnikavec" vypěstovat poměrně slušnou zásobu rostlin. Pěstiteli hrozí až deset let vězení.

V rukou policistů skončil 36letý muž, který už má na krku trestní stíhání. Policisté objevili pěstírnu v hale v Červeném Újezdu u Zbůchu. Nechybělo ani speciální vybavení. Při prohlídkách prostor našli policisté víc jak stovku rostlin. To byl ale jen zbytek, řadu rostlin totiž pěstitel stihl sklidit.

"Ty následně sušil v prostorách pěstírny. Nalezené rostliny policisté na místě zajistili a následně je postoupili k dalšímu zkoumání na Odbor kriminalistické techniky a expertíz, Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kde kriminalisté ze zajištěného konopí, v rámci odborného vyjádření, získali celkem 4 466,5 gramů suchého rostlinného materiálu, ve kterém byla prokázána přítomnost čisté psychoaktivní látky D-9-tetrahydrokanabinolu neboli THC v celkovém množství celkem 704,52 gramů," říká k případu mluvčí policie Jan Koželuh.

Muži teď hrozí poměrně dlouhý pobyt za mřížemi. "Kriminalisté jednání muže kvalifikovali jako trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za jehož spáchání mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let," dodává policejní mluvčí.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Enyaq Enyaq coupé