26.09.2025 14:43
Požár sklepní kóje na Klatovské třídě v Plzni
V pátek 26. září vyjížděli hasiči k požáru sklepní kóje v Plzni na Klatovské třídě. Mluvčí hasičů Petr Poncar uvedl, že příčina požáru je v šetření. Událost se obešla bez škody.
26.09.2025 14:43
V pátek 26. září vyjížděli hasiči k požáru sklepní kóje v Plzni na Klatovské třídě. Mluvčí hasičů Petr Poncar uvedl, že příčina požáru je v šetření. Událost se obešla bez škody.
26.09.2025 14:15
05.09.2025 17:42 26.09.2025 13:27
Zapojili jste se do narozeninové soutěže? Vylosovali jsme poslední výherce nákupních poukazů!
Inspektoři SZPI vyrazili znovu na kontroly v regionu. Tentokrát zavřeli sklepní prostory podniku v Žihli na severním Plzeňsku. Podíveje se na fotky z kontroly.
Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce se při kontrolách restaurací zdaleka nezaměřují jen přímo na prostory lokálů a kuchyní. Požadavky musí splnit i skladovací prostory nebo sklepy. Právě na to tentokrát „dojel“ R.H. Bar v Žihli.
Ve sklepních prostorech inspektoři našli nejen nečistoty a nepořádek, ale zároveň stavební nedostatky. Poškozené byly i stěny a strop sklepa (viz fotogalerie). Výsledkem tak bylo uzavření sklepa. Přímo na úplný zákaz podniku ovšem nedošlo.
"Při zjištění nepřijatelných hygienických podmínek v potravinářském provozu inspekce na místě uloží zákaz užívání prostor. Zároveň provozovateli prostřednictvím uloženého opatření nařídí, aby zjištěná pochybení napravil. Pokud provozovatel opatření splní, SZPI při opakované kontrole zákaz užívání prostor uvolní. V případě závažných porušení předpisů v oblasti hygieny inspekce s kontrolovanou osobou zahajuje správní řízení o uložení sankce," popisuje inspekce praxi při zjištění nedostatků.
V posledních týdnech inspektoři v regionu udělili opět několik rozhodnutí o uzavření prostor. Týkalo se to například vietnamských potravin v Dobřanech.
FOTO: SZPI