23.05.2026 10:10
23.05.2026 9:22
V pondělí startuje oprava silnice mezi Plzní a Kyšicemi
22.05.2026 11:00
Kam o víkendu vyrazit v Plzeňském kraji? Přinášíme přehled!
Noční bouřky zatopily sklepy i policejní služebnu
Bouřky se opět přehnaly nad celou Českou republikou z pátku 23. července na sobotu. Nevyhnuly se ani Plzeňkému kraji. na Plzeňsku i Tachovsku byly ztopené sklepy, v Kralovicích dokonce policejní služebna.
Silné bouřky přišly opět do Čech v noci z pátku 23.července na sobotu 24.července. Zasáhly celé Čechy a také Plzeňský kraj. V důsledku bouřek bylo zatopeno několik garáží a sklepů na Plzeňsku a Tachovsku. Hasiči pomáhali odčerpávat vodu také ze zatopené policejní služebny v Kralovicích.
Hladiny řek i po bouřkách zůstávají v normálu. A to hlavně díky nízkým hladinám, které měly před příchodem tohoto rázu počasí. Meteorologové dalšívýrazné bouřky ani přívalové deště zatím neočekávají. Počasí ale bude celý víkend deštivé.
