07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Téměř dvě hodiny bojovalo sedm hasičských jednotek s ohněm, který zachvátil truhlárnu v Doubravě na severním Plzeňsku. Požár byl tak rozsáhlý, že musel být vyhlášen druhý poplachový stupeň!
Truhlárnu v Doubravě na severním Plzeňsku pohltil ve středu 2. února oheň. Desítky hasičů tu s plameny bojovaly téměř dvě hodiny, i tak ovšem oheň napáchal škody za dva miliony korun.
Sedm hasičských jednotek muselo ve středu 2. února krátce po poledni vyjet do Doubravy na severním Plzeňsku, kde začala hořet truhlárna. Na místo tak vyjeli profesionální hasiči z Nýřan a stanice Plzeň - střed a dobrovolní hasiči z Nýřan, Tlučné, Vejprnic, Pňovan a Města Touškov. Požár se jim podařilo lokalizovat po téměř dvou hodinách.
"Požár objektu v Doubravě byl ohlášen ve středu 2. února ve 12:16 hodin. Požáru si všiml majitel sousedního domu a okamžitě volal hasiče," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Alena Marešová s tím, že v době ohlášení už byla budova truhlárny a dílny celá v plamenech. "Rozsah požáru si vyžádal vyhlášení druhého poplachového stupně. Téměř dvě hodiny bojovali hasiči s plameny, než se je podařilo dostat pod kontrolu."
Z objektu hasiči evakuovali acetylenovou svařovací soupravu a tlakové lahve, které pak venku ochlazovali. "V době požáru v budově nikdo nebyl a ani při zásahu nedošlo k žádnému zranění," poznamenala Marešová a dodala, že po likvidaci požáru hasiči začali s rozebíráním a dohašováním konstrukcí. "Předběžně byla jako příčina vzniku požáru stanovena nedbalost. Škody činí dva miliony korun, uchránit se podařilo hodnoty ve výši půl milionu korun."