Detektor kovu v akci! Strážníci zkontrolovali dětská hřiště na Doubravce

12.05.2016 14:49

Strážníci městské policie prošli s detektorem kovu celou řadu dětských hřišť a pískovišť na plzeňské Doubravce. V písku se našly zbytky hraček i víčka od piva.

IMG_20160510_092346

Dětská hřiště a pískoviště na plzeňské Doubravce prošla přísnou kontrolou. Se začátkem jara se už začínají plnit maminkami s dětmi, využévají je i školky a jsou tradičně častým cílem procházek. Strážníci tak vyrazili do terénu i s detektorem kovu, aby z míst, kde si děti velmi často hrají, odstranili nebezpečné předměty.

"Se strážníky vyrazili do terénu i pracovníci odboru životního prostředí zdejšího Úřadu městského obvodu. K dispozici jim byl pro odhalení nebezpečných předmětů zapůjčený detektor kovu. Patnáct dětských hřišť a pískovišť v obvodu prošlo důkladnou kontrolou. Pomocí detektoru kovu se podařilo odhalit například zbytky kovových hraček či zrezivělá víčka od lahví," říká mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Ačkoliv hřiště na Doubravce jsou aktuálně po velké kontrole, rodiče by rozhodně neměli přestat být obezřetní. Před tím, než vypustí své dítě do víru hraní, měli by se alespoň zběžně podívat, jestli je písek v pořádku. Výjimkou nejsou ani například nálezy injekčních stříkaček a skutečně nebezpečného materiálu.

Jak postupovat při nálezu injekční stříkačky? Rozhodně ji nesbírat holýma rukama...

V případě, že už někdo podobný odpad a materiál na ulici nebo na veřejném místě najde, měl by to nahlásit. "Určitě by to lidé neměli sbírat sami. Možností řešení je zavolat na linku 156 a informovat městskou policii. Strážníci jsou na sběr materiálu proškolení a mají patřičné vybavení. K dispozici mají speciální box, do kterého sebraný odpad umístí a odvezou k likvidaci," popsala mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Infekční odpad se následně hromadně odváží k likvidaci. Lidé se ale mohou obrátit i na organizace, které se v Plzni drogovou problematikou zabývají. Podrobnosti včetně nejrůznějších kontaků najdou lidé i na portálu www.bezpecnemesto.eu.

V případě, že se v podobné situaci člověk ocitne a bohužel nemá možnost se obrátit na odborníky, měl by rozhodně dbát maximálních bezpečnostních pravidel. Rozhodně by na injekci neměl sahat holýma rukama. Neměl by se dotknout jehly, natož jejího hrotu. Injekci by měl vzít jen opatrně za plastovou část a v nejlepším případě ji umístit do plechovky od nápoje nebo plastové lahve. To pak sešlápnout a odnést do odpadu.

FOTO: Městská policie Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT