Plzeňské pivo si sami natočí už i v Německu

12.05.2010 13:57

První Pilsner Urquell Original Restaurant, tedy takzvaný PUOR byl otevřen v německém Düsseldorfu. Je také vůbec první pivnicí v Německu, kde si zákazníci mohou natočit pivo sami přímo z pípy na stole, jak jsou na to zvyklí už v Čechách v PUBech.

Restaurace v Brauereiauschank v německém Düsseldorfu se stala první za hranicemi České republiky, která nabízí zákazníkům možnost, natočit se pivo Pilsner Urguell se samovýčepu přímo na stole.

"Síť značkových pivnic Pilsner Urquell Original Restaurant se rozšíříla z České republiky, kde jich existuje už devatenáct, do další země," uvedl Robert Lobovský z exportního oddělení Plzeňského Prazdroje s tím, že Brauereiauschank plánuje ročně vytočit přes 100 tisíc půllitrů piva.  Restaurace procházela rok rekonstrukcí a otevřena byla nově právě jako franšízový projekt PUOR. "Ačkoliv je Německo spolu s Českem vyhlášené láskou k pivu, doposud v Německu žádná PUORka nebyla. Stejně jako ostatní PUORy, düsseldorfská restaurace je zařízena tak, aby spojovala to nejlepší z tradice českého pivovarnictví a české kuchyně s požadavky současného životního stylu. Navíc ale nabízí samoobslužný výčep, který je v ČR stále populárnější. V salonku je na stole výčepní hlavice, takže se hosté mohou obsloužit sami a vyzkoušet si pivo načepovat. V Německu zatím není tento koncept nabízen a dá se čekat, že vzbudí mezi hosty Pilsner Urquell Brauereiausschank velký zájem," dodal Lobovský.

První německá PUORka patří rodině Merliani, která má v oblasti gastronomie dlouholetou tradici. "Hostům nabízíme to nejlepší z české a německé kuchyně. V kuchyni trávím co nejvíce času a jak jen to jde, zapojuji se do přípravy jídel. U nás se nepoužívají žádné polotovary, dokonce i uzeniny si chystáme sami. Přesvědčit se o tom mohou naši hosté v otevřené kuchyni, kde vidí, co a jak připravujeme," říká majitel Frank Merliani, původně vyučený kuchař a řezník.

Düsseldorfská pivnice je ale unikátní i v mnoha jiných ohledech. "Nejenže se jedná o první PUORku v Německu, ale nachází se v historickém domě ze začátku 17. století, na jehož fasádě dodnes visí unikátní zvonkohra složená z 18 bronzových různě velkých zvonů," prozradil spolumajitel s tím, že na čtyř stech metrech čtverečních nabízejích milovníkům piva ve třech podlažích přes 200 míst.

Pro Plzeňský Prazdroj je otevření první pivnice tohoto typu v Německu důležitým krokem. Právě Německo je totiž pro plzeňský pivovar nejdůležitějším exportním trhem. "Ročně putuje k našim západním sousedům přes 270 tisíc hektolitrů piva. Prémiový ležák Pilsner Urquell je díky silné distribuční síti dostupný ve 1400 německých restauracích a balené pivo je v prodeji po celém Německu ve 20 tisíci obchodech," prozradil Lobovský.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT