Plzeňský Prazdroj zvýší platy. Zaručuje to nová kolektivní smlouva

06.12.2017 8:51

Vedení společnosti Plzeňský Prazdroj podepsalo s odboráři novou kolektivní smlouvu na příští dva roky. Platit začne od začátku příštího roku.

Plzeňští_bednáři_smolili_sudy

Zaměstnavatel a odborová organizace se dohodli na průměrném zvýšení tarifních mezd o 11 % v průběhu platnosti kolektivní smlouvy. Zvýšení platů je rozdělené do dvou fází. Ta první zvedně mzdy od dubna příštího roku v průměru o 6 %, ta druhá od dubna 2019 o 5 %.

Od ledna příštího roku společnost také navýší roční příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění na 12 tisíc korun. Zaměstnavatel se s odborovou organizací dohodl i na výši odchodného při uzavření dohody se zaměstnancem o rozvázání pracovního poměru z důvodu odchodu do starobního důchodu, předčasného starobního důchodu nebo předdůchodu. Bude to dělat 5 průměrných měsíčních platů. Všechny benefity zaměstnanců z aktuální kolektivní smlouvy zůstaly zachovány v plné míře.

Obě strany se nad rámec kolektivní smlouvy a kolektivního vyjednávání dále dohodly na vyplacení jednorázové mimořádné odměny všem zaměstnancům za vynikající výsledky společnosti v uplynulém období ve výši 5 tisíc benefitních bodů, nebo 4 tisíc korun hrubého do mzdy. Volba bude na samotných zaměstnancích.

"Komunikace byla v průběhu kolektivního vyjednávání otevřená a vedená v konstruktivním duchu, i když se naše názory ne vždy shodovaly. Snažili jsme se však najít dobrá řešení pro naše zaměstnance, a proto se nám dařilo rychle sbližovat vzájemná stanoviska a dosáhnout shody," komentuje ředitelka lidských zdrojů Plzeňského Prazdroje Catherine Sinclair.

Její slova potvrdili i předsedové odborových organizací, Lenka Papřoková, Martin Jeřábek a Tomáš Vančura: "Se zněním kolektivní smlouvy jsme vcelku spokojeni. Jejímu podpisu předcházela tři kola kolektivního vyjednávání, na kterých byla klíčová shoda při navyšování mezd a benefitů. I přes nesnadnou výchozí pozici, kdy se názorové rozdíly zdály neslučitelné, se nám podařilo díky konstruktivnímu dialogu najít kompromis, který plní cíle obou zúčastněných stran, a to podporu spokojenosti zaměstnanců a prosazování stabilního zaměstnání.“

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT