Průtah Božkovem v Plzni je po kompletní rekonstrukci - FOTKY

31.10.2017 13:52

V plzeňském Božkově definitivně skončila jedna z největších rekonstrukcí posledních let. Opravy Letkosvké ulice vyšly na skoro 50 milionů.

letkovska3
letkovska3letkovska4letkovska5letkovska1letkovska2

Rozshálá rekonstrukce Letkovské ulice v Plzni je kompletně hotová. Opravy hlavního průtahu Božkovem trvaly od léta loňského roku a definitivně se je podařilo dokončit v závěru září. Opravy vyšly na bezmála 50 milionů.

"Zrekonstruováno bylo 700 metrů komunikace, a to v úseku od předpolí mostu přes Úslavu na Božkovském náměstí až po konec města. V rámci stavby byla provedena kompletní výměna povrchu vozovek Letkovské ulice a dále také ulic Okružní, Kristinovská, K Bukové včetně vybudování navazujících chodníků. Byl také vyměněn vodovod v Letkovské ulici a provedeny kanalizační přípojky na jednotnou kanalizaci,“ přiblížil projekt technický náměstek primátora města Plzně Pavel Šindelář. Součástí projektu bylo také nové veřejné osvětlení, na nezpevněných veřejných plochách podél komunikací byly provedeny vegetační úpravy.

Rekonstrukce krom důležitých oprav přinesla i zvýšení bezpečnosti chodců v lokalitě. "Až dosud zde nebyly chodníky a chodci museli využívat krajnice vozovky, což při značné intenzitě dopravy pro ně bylo velmi nebezpečné. Vedle nových chodníků přispěje k většímu komfortu místních obyvatel i nový povrch vozovky, který pomůže snížit hlukovou zátěž z dopravy,“ říká starosta obvodu Lumír Aschenbrenner. "Místní si budou moci ulevit od negativních dopadů prováděných staveb. Jsme spokojeni jak s navrženým technickým řešením, kde hledání kompromisu bylo docela obtížné, například v místě napojení Letkovské ulice do Božkovského náměstí, tak i s vlastním provedením stavby,“ dodal Lumír Aschenbrenner.

"Po dokončení rekonstrukce ulice K Hrádku a Ve Višňovce byla rekonstrukce Letkovské ulice další, velmi důležitou stavbou na území městského obvodu Plzeň 2. Stavba se připravovala 16 let. Realizace byla stanovena na 12 měsíců, a to z důvodů značné etapizace stavby. Bylo nutné zajistit přístup a příjezd k jednotlivým nemovitostem, vyřešit křižující se inženýrské sítě, zajistit dodávky vody pro občany, musela být vypínána elektrická energie a další,“ vysvětluje ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška.

Na celkových stavebních nákladech ve výši necelých 50 milionů korun se Správa a údržba silnic Plzeňského kraje podílela částkou zhruba 17,5 milionu korun, město Plzeň částkou 25,3 milionu korun a Vodárna Plzeň částkou zhruba 6,4 milionu korun.

FOTO: Magistrát města Plzně

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT