30.06.2025 16:49
30.06.2025 11:05
V Dobřanech bylo nejtepleji v republice. Čeká nás vlna veder
30.06.2025 7:37
Srážka vozidla s vlakem v Blovicích. Na místě zasahují složky IZS - FOTO
V Plzni byla přepadena banka, hledají se svědci!
Ve středu 11. dubna dopoledne došlo v Plzni na Americké k přepadení banky. Policie hledá svědky, kteří si mohli všimnout pachatele. Jde o zhruba 30letého muže.
K přepadení Raiffeisen Bank došlo v Plzni na Americké u křižovatky s Klatovskou v dopoledních hodinách.Maskovaný muž si odnesl finanční hotovost. Policisté hledají svědky, kteří by pomohli pátrání po lapkovi!
"K přepadení došlo krátce před půl desátou dopoledne. Do jednoho bankovního ústavu na Americké třídě u křižovatky s Klatovskou v Plzni vešel muž a pod pohrůžkou střelné zbraně požadoval po zaměstnancích vydání finančních prostředků. Jakmile peníze obdržel, utekl směrem dolů po Americké ulici v Plzni," popsala přepadení policejní mluvčí Martina Korandová.
Jednalo se o muže ve věku přibližně kolem 30 let, vysoký byl zhruba 180 centimetrů. "Na hlavě měl kšiltovku, hranaté brýle na očích, byl hladce oholen a měl pouze knír. Na sobě měl černou bundu, šedivé kalhoty a černé boty s bílou barvou po stranách," popsala pachatele mluvčí.
Kolik peněz pachatel odnesl se zatím od policie nedozvíme.
Policisté žádají všechny svědky, kteří si v té době všimli muže odpovídajícímu popisu, aby se neprodleně obrátili na tísňovou linku 158.
Podle idnes.cz je na lupiče vypsána půl milionová odměna, kterou vyhlásila sama přepadená Raiffeisen Bank.
foto: Pavel Němeček orfoto.cz, pachatel - PČR