QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Mladý řidič boural s 2,33 promile alkoholu

31.03.2011 11:15

22letý muž za volantem Peugeotu, který havaroval ve středu 30. března kolem půl desáté večer v Záchlumí na Tachovsku, měl v sobě 2,33 promile alkoholu. Přišel o řidičák.

policie kontrola

O řidičský průkaz přišel 22letý mladík, který se ve středu 30. března vyboural v Záchlumí na Tachovsku. Policisté mu totiž při dechové zkoušce naměřili přes dvě promile alkoholu.

K nehodě v Záchlumí došlo kolem půl desáté večer poté, co 22letý řidič Peugeotu nezvládl průjezd prudkou levotočivou zatáčkou, vjel mimo silnici a skončil v příkopu. "Při dopravní nehodě se zranil, a tak byl převezen záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Ještě před tím s ním však policisté provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Přístroj naměřil hodnotu 2,33 promile alkoholu," informovala mluvčí tachovské policie Dagmar Jersáková s tím, že se na základě pozitivní dechové zkoušky řidič podrobil i odběru krve. "Následně policisté mladíkovi zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Vzniklou škodu na vozidle odhadli na 50 tisíc korun. Nehodou se i nadále zabývají," poznamenala Jersáková.

Nehoda si vyžádala i výjezd profesionálních hasičů ze Stříbra, kteří pomáhali s odstraňováním následků. Vozidlo totiž skončilo v příkopě na střeše.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Čištění klima