08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Kladrubské muzeum hostilo speciální kurz výroby skleněných vitráží. Zájemci si mohli na skleněné desce zkusti vyrobit zvířátka, šperky, ale například i anděly.
Paní Štěpánka Kašparová už na první pohled působí jako pohodářka. A klid a pohoda z ní byly cítit i při nedělním workshopu v kladrubském muzeu.
Povoláním je sice loutkoherečka, ale její obrovský koníček, kterému se už roky věnuje, je práce se sklem, konkrétně výroba vitráží.
Vyrábí různé přívěsky, šperky, ozdoby do oken a další dekorace. O svých výrobcích říká, že jsou vyráběny všechny s velkou láskou a tvary šperků jsou vždy nahodilé.
"Kurz výroby vitráží byl opravdu zajímavý, ostatně o šikovnosti paní lektorky se vůbec nedá pochybovat. A protože ona sama po dokončení každého výrobku cítí ohromnou vnitřní spokojenost a radost, pořádá různé kurzy a workshopy, aby stejný pocit mohl zažít každý, kdo o toto projeví zájem. A umí to naučit druhé, takže návštěvnice nedělního kurzu si domů odnášely vlastnoručně vyrobené kočky, sluníčka, zrcátka, anděly a další výrobky. A každá byla spokojená," říká fotografka Monika Šavlová.
Martina Sihelská
Foto: Monika Šavlová