07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Za pokus vraždy mu odvolací soud přidal rok vězení a ještě zaplatí 300 000 korun
Čtyřicetiletý muž z Plané na Tachovsku se pokusil zabít svého známého loni v květnu. Soud mu napařil v únoru 10 let vězení. Odsouzený se odvolal k Vrchnímu soudu. Ten mu přidal ještě rok navíc.
V květnu loňského roku se na oslavě narození miminka pokusil čtyřicetiletý Miloslav Danko zabít svého kamaráda. Během oslavy šel za ním do sklepa domu a tam známého nejdřív škrtil potom ho několikrát bodl do břicha kuchyňským nožem. Tím mu zasáhl játra i žaludek. Oběti tak zachránila život okamžitá operace. Danko se k napadení přiznal po zatčení, u soudu ale vše popřel. Tvrdil, že naopak chtěl muži pomoci a zavolal záchranku. Uvedl, že slyšel postiženého volat o pomoc a sténat.
Tvrzení nebylo vrahovi nic platné, protože obět tedy jeho známý ho označil u soudu jako útočníka. Plzeňský soud letos v únoru Dankovi dal trest 10 let. Danko se však cítil nevinný tak se odvolal k Vrchnímu soudu. Ten se přiklonil k odvolání státního zástupce, který požadoval zpřísnění trestu a přidal Dankovi rok. Podle znalců je Danko podprůměrně inteligentní, trpí poruchou osobnosti a je výbušný. Náprava je skoro nemožná. Půjde do vězení se zvýšenou ostrahou a ještě musí zapaltit 300 000 korun za léčbu oběti.