Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Akce Pytlomat začíná! Kde budou jednotlivá stanoviště?

25.03.2023 8:35

Obyvatelé třetího městského obvodu se opět mohou zapojit do úklidu okolí svého bydliště nebo oblíbených výletních cílů. Akce Pytlomat startuje Na Nové Hospodě posledního března, pak se přesune na Valchu.

Pytlomat

Pytlomat je stanoviště, kde si každý dobrovolník před procházkou v lese vezme rukavice s pytlem na odpadky a při návratu ho zanechá naplněný opět tam, kde jej vyzvedl. Obvod pak zajistí jeho odvoz.

Výzva ke společnému úklidu životního prostředí se setkala s velkým ohlasem. "Chtěl bych připomenout, že za tento nápad vděčíme obyvatelům Nové Hospody, kterým vadily přibývající odpadky v nedalekém lese, a proto iniciovali akci, kdy si svépomocí budou les uklízet,“ popsal vznik Plytlomatů starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Pytlomaty najdete od 31. března do 11. dubna na čtyřech místech Nové Hospody: na rohu ulic K Plzni a Konečná, u vchodů do lesa v ulicích K Merfánům x K Lesu, K Merfánům x Prostřední a u stezky u Vejprnického potoka v Prostřední ulici.

Pytlomaty Trojka rozmístí také na Valše, kde jich najdete hned pět, a to u vstupu do lesa v ulici K Zelené louce, u kruhového objezdu na opačné straně této ulice, na křižovatce ulic Sulkovská x Sedlákova, v Osikové ulici a uprostřed ulice U Čertovy díry. K dispozici tu budou od 12. do 24. dubna.

Foto UMO 3

SDÍLEJTE ČLÁNEK
EUC
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte