Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Aktuální dlouhodobý výhled počasí. Jak bude o Vánocích?

13.12.2020 17:55

Meteorologové vydali dlouhodobý výhled počasí pro nadcházející 4 týdny. Jak bude vypadat odbobí od 14. prosince a jak bude o Vánocích? Čtěte nejnovější předpověď.

pocasi

"Předpokládáme, že období od 14. prosince 2020 do 10. ledna 2021 bude teplotně průměrné," uvádí meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Nejchladněji by mělo být na přelomu roku. "První týden bude teplotně průměrný až slabě nadprůměrný a bude převládat inverzní charakter počasí. Minimální noční teploty se budou pohybovat kolem 0 °C a maximální denní teploty kolem 3 °C. Další týdny období vychází průměrné. Relativně nejchladnějším týdnem by měl být týden od 28. prosince do 3. ledna s průměrem nejnižších nočních teplot kolem -5 °C a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 0 °C. Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až podprůměrné a týdenní úhrny se budou pohybovat většinou mezi 5 až 10 mm," uvádí ČHMÚ.

V pondělí 14. prosince by mělo být v Plzeňském kraji zataženo a oblačno, mlhavo, ráno ojediněle mrholení. Na Šumavě a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Nejvyšší teploty 3 až 6 °C, a to i na horách.

V úterý 15. prosince by nejvyšší teploty měly vystoupat na 4 stupně Celsia, ve středu 16. prosince k 6 stupňům Celsia. Podobný ráz počasí bude po celý týden.

Na přesnou předpověď o Vánocích ještě brzy, ale prognózy mluví spíše o teplejším počasí. Na Štědrý den by se měly pohybovat teploty od dvou do pěti stupňů Celsia. Den před Štědrým dnem by mělo být ještě tepleji, až 9 stupňů Celsia.

ilustrační foto Milan Janoch

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte