Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Běžecký závod Škoda Fit půlmaraton omezení provoz linek MHD

14.09.2023 18:00

Osmý ročník Škoda FIT půlmaratonu se uskuteční 17. září, se startem z náměstí Republiky v Plzni. Po sedmé se poběží půlmaraton, štafeta 2x10 km, štafeta 4x5 km, nesoutěžní rodinný běh i dětské běhy.

Pražská ulice

Z důvodu konání závodu Škoda Fit maraton dojde 17. září v období mezi 10. a 15. hodinou k následujícím omezením v provozu MHD.

Tramvaje linek 1 a 2

V průběhu začátku a konce závodu může docházet ke krátkodobému zastavení provozu v oblasti nám. Republiky, Anglické nábřeží.

Tramvaje linky 4

V průběhu závodu může dojít ke krátkodobému zastavení provozu v oblasti ZČU, Technická.

Trolejbusy

Linka 11

Z důvodu uzavírky Radčické ulice budou v období od 11:50 do 12:50 hodin odkloněny spoje linky 11 obousměrně přes Chebskou ulici.

Jedná se o spoje v 11:58 z Ústředního hřbitova do Křimic, v 12:28 z Ústředního hřbitova do Malesic, v 12:05 z Malesic na Ústřední hřbitov a v 12:33 z Křimic na Ústřední hřbitov.

Spoje do Malesic jedoucí po objízdné trase po Chebské ulici zajíždí obousměrně do Radčic.

Spoje do Křimic jedoucí po objízdné trase po Chebské ulici nezajíždí do konečné Křimice a jsou ukončené v Radčicích.

Odkloněné spoje odbaví na objízdné trase v zastávkách linky 41 „U Apolla; Sulislavská; Pošta logistika; K Rozvodně; Chebská“.

Zrušené zastávky linky 11 po dobu odklonu: „Kalikova; U Bouzků; Pod Zámečkem; Náves Radčice; Křimice“.

Během odklonu odbavuje linka 11 v Radčicích obousměrně v zastávce „Radčice“(směr město).

Odkloněné spoje jedoucí do Plzně přes Chebskou ulici neodbavují v zastávce „CAN Husova“.

Linky 13, 15, 18

Na trolejbusových linkách v Borské ulici a na Anglickém nábřeží může docházet ke krátkodobému zastavení provozu.

Autobusy

Linky 20, 33, 76 (zoo vláček) – uzavírka náměstí Republiky

Linka č. 20 bude ve směru od Bílé Hory vedena z Malické ul. na most gen. Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké až k Mrakodrapu. Zastávky linky č. 20 „Otýlie Beníškové“; „Náměstí Republiky“ a „Muzeum“ budou po dobu odklonu linky zrušeny a spoje linky č. 20 budou ve směru od Bílé Hory odbavovat v zastávkách „Sady Pětatřicátníků“; „U Práce“ a „Mrakodrap“. První spoj vedený po objízdné trase bude s odjezdem z Bílé Hory v 10:10. Prvním spojem vedeným opět po stálé trase bude s odjezdem ze Zruče v 15:25.

Linka č. 33 bude obousměrně odkloněna z rondelu na most gen. Pattona, dále do sadů Pětatřicátníků, na Klatovskou do Americké, na Anglické nábřeží a Kopeckého sadů. Zastávky „Rondel“ (směr Goethova v ulici Otýlie Beníškové); „Otýlie Beníškové“; „Náměstí Republiky“ budou po dobu odklonu zrušeny. Spoje linky č. 33 budou odbavovat cestující obousměrně v zastávkách „Rondel“ (zastávka ve sjezdové rampě z rondelu ve směru do sadů Pětatřicátníků); „Sady Pětatřicátníků“; „Mrakodrap“. Výstupní zastávka v Goethově ul. beze změn. Spoje ve směru na Košutku budou odbavovat cestující v zastávce linek 13, 20 „Goethova“ směrem k Americké ulici.

První spoje obou jízdních řádů vedených po objízdné trase budou ty s odjezdem z počátečních zastávek v 9:57 Goethova, potažmo v 10:00 z Košutky. Prvními spoji vedenými opět po stálé trase budou ty s odjezdem z počátečních zastávek ve 14:57 Goethova, respektive 15:00.

Linka č. 76 (zoo vláček) bude mít od zahájení provozu do 15:00 zastávku „Náměstí Republiky“ přeloženou do severní komunikace náměstí Republiky cca 30 metrů od křižovatky s Pražskou ulicí. Spoje v 11:30 od zoo a 11:50 z námětí Republiky nepojedou

"Pzeňské městské dopravní podniky tímto žádají cestující, aby omluvili očekávané zpoždění dotčených spojů na uvedených linkách MHD," uvedly.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT