QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Do Rokycan zavítali apoštolský nuncius a nigerijský velvyslanec - FOTKY

06.08.2023 17:49

V neděli 6. srpna měli v Rokycanech vzácné hosty, přijeli arcibiskup Jude Thaddeus Okolo a velvyslanec Nigerijské federativní republiky v České republice J. E. Kevin Peter.

DSC_0275
DSC_0275Apostolský nunciusDSC_0270DSC_0289IMG-20230806-WA0003IMG-20230806-WA0045

V neděli 6. srpna celebroval mši svatou v kostele Panny Marie Sněžné v Rokycanech apoštolský nuncius v České republice arcibiskup Jude Thaddeus Okolo. Hostem mše byl velvyslanec Nigerijské federativní republiky v České republice J. E. Kevin Peter.

Nedělní poutní mše svatá se konala u příležitosti svátku Panny Marie Sněžné, který se váže ke kostelu Panny Marie Sněžné v Římě. Mše začala v Rokycanech v deset hodin dopoledne.

Arcibiskup Jude Thaddeus Okolo byl pozván kaplanem farnosti Emmanuelem, který pochází rovněž z Nigérie. „V Rokycanech je kaplanem farnosti od loňského září. Pan nuncius zároveň pozval na mši velvyslance Nigerijské federativní republiky J. E. Kevina Petera. Do Rokycan přijela také rodina Emmanuela. Po mši si hosté prohlédli rokycanskou radnici včetně originálu obrazu Alfonse Muchy v obřadní síni a zapsali se do pamětní knihy,“ uvedl starosta města Tomáš Rada.

Apoštolská nunciatura neboli vyslanectví Svatého stolce v Česku, je instituce plnící diplomatickou úlohu. Apoštolský nuncius je diplomat na úrovni velvyslance zastupující Svatý stolec.

Apoštolským nunciem v České republice byl Jude Thaddeus Okolo jmenován 1. května 2022. V minulosti již působil jako diplomat na nunciatuře v České republice. Arcibiskup Jude Thaddeus Okolo se narodil 18. prosince 1956 v Kanu, třetím největším městě Nigérie. Na kněze byl vysvěcen 2. července 1983. Do diplomatických služeb Svatého stolce vstoupil v roce 1990. Arcibiskup Okolo má diplomatické zkušenosti ze Středoafrické republiky, Čadu, Dominikánské republiky, Portorika, Srí Lanky, Haiti, ČR, Švýcarska a Austrálie. Do České republiky se přesunul z Irska, kde působil od 13. května 2017 jako apoštolský nuncius. Hovoří anglicky, italsky, francouzsky, německy, španělsky a také česky. „Vloni jsem musel začít s výukou češtiny od začátku. Z předchozího pobytu jsem vše zapomněl. Čtení mi problém nedělá, horší je mluvení. Čeština je opravdu těžká,“ podotknul apoštolský nuncius Okolo.

foto: město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT