Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Dobrá zpráva pro rodiče! Plzeňskou kartu získají zdarma i děti s odkladem školní docházky

22.09.2023 8:08

Město Plzeň se rozhodlo usnadnit cestování městskou hromadnou dopravou rodinám s dětmi, které nenastoupily v září do prvních tříd základních škol a nezískaly zdarma Plzeňskou kartu. Přitom dovršily věku šesti let a ve vozech MHD mají povinnost platit jízdné.

platba kartou v MHD

„Přišel jsem s tímto nápadem spolu se Správou informačních technologií a jsem rád, že se podařilo jej prosadit. Pracujeme na tom, aby moderní technologie usnadňovaly život Plzeňanům a městská karta je pěkným příkladem. Tím, že ji nyní zdarma získají všechny šestileté děti, které navštěvují jakoukoli mateřskou školu v Plzni, pomáháme rodinám a šetříme jejich finanční prostředky,“ vysvětlil Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Nově tedy platí, že pokud zákonný zástupce dítěte, které navštěvuje mateřskou školu v Plzni, požádá o vydání Plzeňské karty, dostane ji dítě ve formě přívěsku zdarma. Do konce září k tomu navíc je přidán i balíček bonusových kuponů od zapojených partnerů.

„Informace o možnosti získat zdarma Plzeňskou kartu pro šestileté děti, které ještě nenastoupily v září do základní školy a navštěvují jakoukoli plzeňskou mateřinku, jsme předali všem ředitelkám mateřských škol, jež zřizuje město Plzeň. Jejich prostřednictvím se informace dostaly k rodičům a zákonným zástupcům, kteří doposud museli pro jízdné zdarma v MHD Plzeňskou kartu dětem zakoupit,“ řekl Bohuslav Horais, vedoucí Úseku podpory uživatelů Správy informačních technologií města Plzně.

Plzeňská karta s nahraným bezplatným tarifem umožňuje cestování městskou veřejnou dopravou zdarma dětem od 6 do 15 let. Po nástupu do školy ji pak žáci využijí k rezervaci a výdeji obědů, pro vstup do školy a vyplňování docházky nebo jim umožní přístup do Knihovny města Plzně a další výhody.

Do 30. září 2023 přikládají dopravní podniky k přívěsku zdarma i bonusový balíček, tj. knížku se slevovými kupony od zapojených partnerů. Jsou jimi například Techmania Science Center, FC Viktoria Plzeň, Divadlo ALFA, Zoologická a botanická zahrada města Plzně a další.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT