Dominanta blovické cihelny se opravuje. Město nabádá k opatrnosti

09.07.2023 12:00

Město Blovice opravuje komín v areálu bývalé cihelny. Stavba prochází kopletní obnovou. Návštěvníci areálu musí být opatrní!

blovická cihelna

Poslední stavba, která zbyla z původní továrny v areálu cihelny v Blovicích, se opravuje. Odborná firma provede obnovu komína za 1,4 milionu korun. Komín se do budoucna stane dominantou parku, který vznikne v jeho okolí. 

"Kompletní oprava zahrnující celou stavbu komína - hlavice, dřík, podstavec, má být hotova do konce září. Dominanta bývalé cihelny se dočká prodloužení své životnosti na další desítky let," informuje město. Kvůli nebezpečí úrazu během stavebních prací platí po celou dobu oprav přísný zákaz vstupu do blízkosti komína. 

Cihelna byla v provozu od roku 1921 do 90. let minulého století. Potom začal areál chátrat. V roce 1995 ho začali částečně využívat příznivci motokrosu. K demolici továrních objektů došlo v roce 2021.

Cihelna je ideálním prostředím pro ohrožený druh obojživelníka - kuňku žlutobřichou, i proto se město rozhodlo areál vykoupit a zahájit jeho přeměnu na odpočinkovou zónu. Její součástí bude naučná stezka, pikniková louka, prvky pro cyklotrial, pozorovatelny živočichů a mimo jiné i atrakce pro děti. 

O cihelně jsme si popovídali s Vojtěchem Černíkem, projektovým manažerem města Blovice, psali jsme ZDE.

Foto město Blovice

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT