QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Dotace: Policie obvinila třetí osobu

25.03.2010 6:39

Protikorupční policie, která už v souvislosti s udělováním dotací z programu ROP Jihozápad stíhá dva vedoucí úředníky, obvinila třetí osobu. Žena měla padělat rozhodnutí ministerstva v žádosti o dotaci pro plzeňské Regionální technické muzeum.

penize

Třetího obviněného má korupční aféra na jihozápadě  Čech. Policisté obvinili z padělání rozhodnutí ministerstva kultury úřednici, která připravoval žádost o dotaci pro Regionální technické muzeum v Plzni.

Žena měla zfalšovat rozhodnutí o prohlášení exponátů za kulturní památky. Policisté ji už obvinili z padělání a pozměnění veřejné listiny, dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropských společenství ve stádiu pokusu. Hrozí jí až deset let odnětí svobody.

Plzeňské hejtmance Miladě Emmerové, která je zároveň šéfkou Úřadu regionální rady Jihozápad, to jistě přidělá vrásky. Minulý týden už kvůli prvním dvěma obviněným proběhlo mimořádné jednání. Emmerová zatím na doporučení ministerstva nepodepisovala už přislíbené dotace a obce marně čekaly na peníze.

Čtěte také článek Emmerová svolala mimořádné jednání

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Stodola černá ovce_copy_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠODA Plus 3x