Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Finále Sportovních her mateřských škol se zúčastní známý olympionik

24.02.2023 8:59

Osmý ročník Sportovních her mateřských škol je za rohem. Plzeňské děti otestují a prověří své pohybové dovednosti. Zapojit by se mělo více než 1800 dětí. Na finále her přijal pozvání známý český olympionik.

sportovní hry mateřinek (15)

V Plzni v březnu začnou Sportovní hry mateřských škol. Kvalifikace se uskuteční v městských obvodech Plzeň 1 až Plzeň 4 od 7. do 15. března. Vždy čtyři nejlepší kolektivy z každého obvodu postoupí do velkého finále. Samotného finále se zúčastní olympijský vítěz, desetibojař Roman Šebrle.

„Učitelky i jejich malí svěřenci se na soutěžení připravují měsíce dopředu, což koncepčně podporuje pohybové dovednosti dětí v našich zařízeních. To je v této složité době, kdy mají děti velmi málo pohybu, potřebné. Zároveň jsem velmi ráda, že Roman Šebrle vyslyšel moji prosbu a přijede podpořit naše plzeňské sportující předškoláky,“ uvedla Lucie Kantorová náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a cestovního ruchu.

Sportovní hry mateřských škol se letos konají už po osmé. Jejich cíl je jasný – přivést děti k pohybu. Ukázat jim, jak zábavný i prospěšný může být. Hry otestují pohybové dovednosti předškoláků ve čtyřech disciplínách – hodu do dálky, skoku z místa, člunkovém běhu a v podlézání a přelézání překážek.

Kromě kvalifikovaných kolektivů se ho zúčastní i mateřské školy ze všech ostatních plzeňských městských obvodů. O popularitě akce svědčí i fakt, že je přihlášeno všech 47 mateřských škol, které jsou zřízeny městem Plzní.

„Kvituji nejen tradičnost tohoto projektu, ale zejména návrat do původního formátu kvalifikací a finále. Vždyť zdravá soutěživost se z našich dětech postupně vytrácí, a přitom je v životě tolik důležitá. Už se těším na výkony dětí a povzbuzování jejich kamarádů. I já budu fandit osobně na místě,“ řekl radní města Plzně pro podporu sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

Foto ilustrační Nadace sportující mládeže

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství