Hledá se fotografie pomníku z Domažlicka! Nemáte ji v albu zrovna vy?

16.08.2023 9:38

Plzeňský kraj a město Domažlice zveřejnili výzvu pro občany regionu i turisty, kteří mají v archivu fotografii pomníku z Bystřice.

Pomník Bystřice_Plzeňský kraj

Čerchovské pohoří v západní části našeho kraje skrývá ve svých lesních masivech i torzo zaniklé obce Bystřice (Fichtenbach). Jedním z mála dochovaných artefaktů je pomník obětem 1. světové války.

Aktuálně pomník obnovuje Městský úřad Domažlice. Dotací na jeho opravu přispěl i Plzeňský kraj. Opraveno bude tělo pomníku včetně restaurování dochovaných medailonků.

„Rádi bychom vás, občany našeho kraje i v zahraničí, požádali o pomoc při dohledávání dobových snímků původního vzhledu pomníku před roky 1939 a 1989. Předmětem našeho pátrání je totiž podoba nedochovaných medailonků a vzhled desky, po které zůstalo vybrání v dolní části pomníku,“ uvedl Plzeňský kraj.

Pietní místo v Bystřici prochází Centrální evidencí válečných hrobů Ministerstva obrany ČR pod identifikačním číslem CZE 3202-33569.

Kontaktní osobou za Krajský úřad Plzeňského kraje je Ing. Milan Jenčík, e-mail: milan.jencik@plzensky-kraj.cz , telefon: 724 333 749.

Foto Plzeňský kraj

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte