Hřiště v Manětínské už je otevřené, blízká kavárna čeká na nájemce - FOTKY

07.04.2023 14:22

Sportovní hřiště ve vnitrobloku Manětínská – Rabštejnská na plzeňské Jedničce září novotou a od úterý 4. dubna už je zpřístupněné veřejnosti. Na hřiště navazuje kavárna, kde jsou další nové prvky.

CG0A2602

"Povrch na hřišti byl opatřen barevnými nátěry, byly vyznačeny hřišťě pro jednotlivé sporty. Opraveno a natřeno bylo oplocení hřiště. Práce proběhly v rámci revitalizace vnitrobloku Manětínská," řekla QAPu starostka MO Plzeň 1 Ivana Bubeníčková.

Na hřiště navazuje areál, kde byla vybudována nová kavárna a jsou zde další novinky. Tady je ale zatím zavřeno. První plzeňský obvod v současné době hledá nájemce. „Byli bychom rádi, kdyby začala fungovat pro letošní letní sezonu – v té chvíli bude otevřená i část před kavárnou, kde se nacházejí dětské herní prvky či ping-pongové stoly,“ uvedl místostarosta Jedničky Miroslav Šuma.

Práce na revitalizaci areálu někdejšího minigolfu ve vnitrobloku v Manětínské ulici trvaly jeden rok a skončily letos v březnu, hřiště je otevřeno od 4. dubna.

Proměna vnitrobloku začala demolicí objektu bývalé restaurace a také terénními úpravami. U budoucí kavárny jsou ještě nové herní prvky, lezecká stěna, stoly na ping-pong, skluzavka atd. Na své si tady přijdou především děti.

Zahradníci vysázeli dohromady 27 nových listnatých stromů, především dubů, javorů a třešní a jeden jasan úzkolistý. Zelená je pak i plochá střecha zdejší kavárny, kterou pokryly rozchodníkové rohože, jež ve vnitrobloku přispějí ke zlepšení mikroklima zejména v horkých letních dnech.

"Revitalizace vnitrobloku si vyžádala investici za 24 milionů korun," dodala starostka Ivana Bubeníčková.

foto: QAP.cz

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Tabory primeststke ovce (zkouška plnosti webu)_copy_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT