QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Klatovská nemocnice má nového ředitele. Vede ji Ondřej Provalil

06.03.2024 8:11

Po téměř osmi letech v čele Klatovské nemocnice končí Jiří Zeithaml. Ten nyní bude mít na starosti lékařský tým.

klatovska nemocnice

„Po vzájemné dohodě a po téměř osmi letech v čele Klatovské nemocnice, a.s. opouští pozici jejího ředitele a zároveň člena představenstva Jiří Zeithaml. Na postu ředitele jej nahradí dosavadní člen představenstva odpovědný za ekonomiku a provoz Ondřej Provalil,“ informoval mluvčí nemocnice.

Představenstvo společnosti nově doplní Michal Filař, který působí také ve vedení Rokycanské nemocnice. Navržené změny schválila z pozice valné hromady Rada Plzeňského kraje. Platit začnou od pátku 1. března.

Jiří Zeithaml bude v Klatovech působit dále na pozici lékařského manažera, která mu byla dle mluvčího nemocnice ze všech manažerských povinností dlouhodobě nejbližší.

„Doktor Jiří Zeithaml vytvořil z Klatovské nemocnice zařízení, které má skvělé reference a je vyhledávanou adresou jak pro zdravotnický personál, tak i pro pacienty, kteří potřebují kvalitní a časově dostupnou péči. Patří mu za to velké poděkování. A děkuji i za to, že v týmu nemocnice zůstává a bude se dál podílet na jejím dalším rozvoji. Kvalitní nemocnici totiž dělá hlavně kvalitní personál,“ říká náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Pavel Hais.

Dle náměstka bude hlavními výzvami příštích let pro krajská zdravotnická zařízení, a to napříč celou republikou, bude kromě zachování dostupnosti péče především optimalizace hospodaření a vzájemná spolupráce. „Proto jsme do čela největší krajské nemocnice vybrali Ondřeje Provalila, který se právě těmito tématy v Klatovské nemocnici i Skupině NPK zabývá už delší dobu, a bude tak v této práci kontinuálně pokračovat,“ doplňuje radní.

Lékař a zkušený manažer Jiří Zeithaml působí v managementu Klatovské nemocnice od roku 2014 poté, co se podstatná část provozu přestěhovala do nového monobloku. Z počátku se věnoval zejména personální oblasti, kdy pomáhal zastabilizovat některé lékařské týmy a přivedl i několik klíčových lékařů do pozic primářů. V roce 2016 se stal ředitelem nemocnice. V té době vedl také řídící a servisní organizaci krajských zdravotnických lůžkových zařízení Zdravotnický holding Plzeňského kraje (později Nemocnice Plzeňského kraje, a.s.).

Během jeho vedení se významně navýšila výkonnost řady pracovišť, vznikla oddělení dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče, oddělení sociální péče, pracoviště alergologie a imunologie a rehabilitační lůžka. Nemocnice zvládla pandemii covidu, obnovila přístrojové vybavení v hodnotě přes 200 milionů korun, zastřešila parkovací dům, postavila nový pavilon dialýzy a připravuje projekt pro stavbu nového západního křídla nemocnice, kde bude urgentní příjem, laboratoře a nové lůžkové stanice. Tento projekt už ale z pozice ředitele povede dosavadní ekonom nemocnice Ondřej Provalil.

Foto Klatovská nemocnice

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy